Translate

Szukaj na tym blogu

sobota, 8 marca 2014

8 marca - świętujemy !

Kochane, dzisiaj nasz dzień. Wiem, że w każdej kobiecie tkwi niezwyciężona moc. Mamy ogromny potencjał, niezwykłą siłę radzenia sobie z różnymi trudnościami. Możemy wszystko! Często kobiety są lekceważone, ich potrzeby spychane na dalszy plan. Wpajają  nam co powinnyśmy, co musimy a czego nie możemy. Masa stereotypów sprawia, że czasami ciężko nam jest odnaleźć siebie. Ja wiem to na pewno: siła , którą dysponujemy pozwala nam góry przenosić. Musimy tylko w to wierzyć, brać życie takim jakie jest, nie patrzeć wstecz tylko być. Tu i teraz, kochać tak jakby jutra miało już nie być. Dawać z siebie wszystko, pamiętając wciąż o sobie !
Opowiem Wam jeszcze pewną historię bardzo prawdziwą , która przypomina mi o tym, że nie ma nic większego niż kobieca miłość i siła walki.
Mój dziadek miał ośmioro rodzeństwa. Czas, w którym dorastali był ciężkim dla każdego., był to okres międzywojenny. Rodzeństwo w poszukiwaniu chleba rozjechało się poświecie. Jedni wyjechali za granicę, inni pojechali na zachód, a drudzy na wschód Polski. Dziadek i dwóch jego braci zostali na ojcowiźnie.  W tym czasie granice państwa przybiegały inaczej niż dzisiaj. Gdy rozpoczęła się II wojna światowa, wschód polski został częściowo zajęty przez Rosjan. Pewnego dnia brat dziadka poszedł do pracy i już z niej nie wrócił. Jego żona i mały jeszcze synek zostali sami. Gdy wojna się skończyła, ciotka postanowiła uciekać do Polski. Zabrała 12letniego wówczas syna, kilka najpotrzebniejszych rzeczy i maszynę do szycia. Uciekali pieszo, ciotka tachała na plecach maszynę, dzięki której zarabiała na jedzenie i nocleg. Przebyli daleką i ciężką drogę, ale się udało. Kobieca wytrwałość i miłość do syna dała jej siłę.

Nikomu nie życzę takiej historii, ale życzę Wam wiary w siebie!

I kwiatkami Was częstuje ... udanego weekendu :)
A kursik na zrobienie takich kwiatków znajdziecie tutaj KLIK

6 komentarzy:

 1. Cóż za ciekawe kwiaty ;) takie przynajmniej nie zwiędną po 2 dniach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak ! Takie nie zwiędną na pewno! pozostaną na wieki ;)

   Usuń
 2. Smutna, ale dająca siłę historia. A kwiatki cudne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smutna historia ale zdecydowanie można znaleźć w niej siłę. Każdy ma tylko jedno życie... może biernie godzić się na to co zgotował mu los, a może mimo trudności wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć o lepsze jutro.
   Dziękuje i pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Urocze kwiaty :) Masz zupełną rację, w nas kobietach jest niesamowita siła, a jest jej tym więcej im bardziej wzajemnie się wspieramy.
  Dziękuję za tę historię :) Takie rodzinne opowieści należy pielęgnować bo wierzę, że jest w nich moc :) Ja, w każdym razie uwielbiam ich słuchać :)
  Uściski :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez bardzo lubię słuchać takie historie, w moim domu często się je opowiadano. Słuchanie o swoich przodkach , których się nie znało, o ich przygodach... jest w tym jakaś magia.
   Masz racje! My kobiety powinnyśmy się wspierać! Zdecydowanie jest zbyt mało tego, mężczyźni mają taką swoją męską solidarność. Natomiast z kobietami to różnie bywa... Musimy się wspierać , aby nam milej było i łatwiej pokonywać trudności. Razem cieszyć się z drobiazgów i wspólnie pokonywać góry!
   Pozdrawiam!

   Usuń

Hej! Podziel się swoją opinią.
Pozdrawiam, Agata :-)