Translate

Szukaj na tym blogu

quiet book/ książeczki


Moja praca książka "Lisek i przyjaciele" zdobyła III miejsce w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu "Zabawka Przyjazna Dziecku" w kat. Zabawki artystyczne, prototypy. Organizatorem konkursu jest Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Uciecha jest tym większa, że nie ma miejsca II . Jest miejsce I i dwa miejsca III .


Książka "Lisek i przyjaciele" to zabawka edukacyjna 3w1 (przytulanka, mata edukacyjna i książka) Książeczka jest dość duża bo zamknięta ma 30x40cm, a po rozłożeniu jej wielkość to ok 40x60cm! W książce mieszka sobie lisek. Lisek jest mobilną częścią zabawki, którą tak samo jak i koszyczek i ubranka liska i jabłka można z książki wyciągnąć. Lisek jest bardzo sympatycznym i przyjaznym zwierzakiem, który nader wszystko ceni sobie porządek. Ma także wielu przyjaciół, z którymi spędza całe dnie, bawiąc się, zbierając jabłka i dzieląc się nimi, zajadając wspólnie posiłki. A gdy nadchodzi wieczór lisek wraca do swojej pięknie urządzonej norki.


Zabawka w całości uszyta z tkanin, łącząca różne materiały i faktury. Ale nie o różnice faktur tym razem chodziło. Podczas projektowania, starałam się przede wszystkim skupić na tym aby zabawka pobudzała do kreatywnej zabawy. Wybór kolorystyki również miał dla mnie istotne znaczenie. Książka wykonana z ograniczonej ilości barw, ich tonacja może kojarzyć się nam z zabawkami w stylu retro. I tak właśnie miało być. Nie chciałam stosować dużej ilości mocno nasyconych barw. Nie chciałam również aby zabawka w jakiś szczególny sposób przypominała zabawki jakie dostępne są teraz na rynku. Dobór materiałów jak i kolorystyki miał pobudzać wyobraźnię, wywoływać ciepło, spokój, wpływać na pojęcie estetyki u dziecka, wywoływać dobre wspomnienia. Ważne również było opowiedzenie historii, przygód, które lisek może doznawać. Aby były opowiedziane w sposób bardzo ogólny, uproszczony, dający dziecku przestrzeń i pozwalające użyć swojej wyobraźni. Pozostawienie tak zwanych "otwartych drzwi". Zabawkę można traktować jako całość, lisek z racji tego, ze jest mobilną częścią, może stać się ukochanym kompanem i towarzyszem dziecka. Kolejnym ważnym elementem, jest również forma. Zabawka jest książką, a więc można opowiadać historie (za każdym razem inne) może to czynić już nie tylko rodzić ale również dziecko. Opowiadanie historii jest ważnym czynnikiem dla dzieci, pozwalającym kształtować wymowę i budowę zdań. I w końcu sam fakt, przywiązania dziecka do przedmiotu jakim jest książka.

 
 
Pierwsza strona, lisek wybiera się do swoich przyjaciół na skraj lasu.
-Niektóre jabłka, są przyszyte na rzep, można "zrywać je" z drzewa. Ilość wszystkich jabłek to 10szt, można zerwać 5 szt. I wykonać proste działania: Ile jabłek zostało na drzewie ? Można układać jabłka od największego do najmniejszego. Jabłka można włożyć do koszyczka i "zanieść" na kolejną stronę.
- Ruchome elementy "a kuku" możliwość zabawy w chowanego.  
 
 
Strona druga, lisek wybiera się z przyjaciółmi na polanę.
- Duży pień służy mi za stolik, liście na pniu to to talerze. Listki to rzepy do których można doczepić zerwane jabłka. Aspekt wspólnych posiłków, dzielenia się, wspólnych rozmów.
- kawałek odstającego pniaka , to świetne pomysł aby lisek mógł usiąść razem z przyjaciółmi.
 
 
Strona trzecia, pokój lisa.
- W pokoju jest duże łóżko, a w nim miękka podusia i kołderka zapinana na rzepy, aby można było utulić liska do snu.
- wieszaczek w kształcie chmurki, możemy na nim odwiesić spodnie oraz koszyczek.
- lusterko.
 
 
Zabawka ma pomóc w rozwoju psychospołecznym dziecka, zachęcając go do zabaw w grupie i na świeżym powietrzu.
 
100% handmade
Projekt i wykonanie : Agata Czechowicz, AGATOWNIK
All rights reserved! 
Kolejna książka "Leśni przyjaciele"

Powstała kolejna książka edukacyjna "Leśni przyjaciele". Jest poniekąd wzorowana na poprzedniej, jednak to zupełnie inna bajka. Tym razem książkę zamieszkują aż 3 "mobilne" postacie : lisia mama, mała lisia córeczka i mysi przyjaciel. Koncepcja trzech postaci wymagała odpowiednich zmian i przemyśleń wizualnych, tak aby każde zwierzątko miało swój kąt.
 
Zmieniała się również kolejność stron. Teraz najpierw mamy pokoik, w którym lisia rodzina sobie śpi, po ubraniu się wychodzi na skraj lasu, aby odwiedzić przyjaciela, spędzając czas na zabawie i zbieraniu owoców i grzybów. Gdy dzień się kończy odwiedzają kolejnych przyjaciół aby z nimi wspólnie zjeść posiłek przy dębowym pniu. Wydaje mi się, że taki podział jest lepszy, uczy ładu, kolejności i następstw pór dnia
.

W skład zestawu wchodzi:
- duża, miękka materiałowa księga
 - mama lis, mierzy ok. 35cm
- mała lisiczka, mierzy ok. 19cm
- pan mysz, mierzy ok. 19cm
- 2 sukienki dla lisiej mamy
- jedna sukieneczka dla małej lisiczki
- jedna torebka/ koszyczek
- 6 dorodnych jabłek mocowanych na rzep
- 5 grzybków mocowanych na rzep
- woreczek, w którym można przechowywać elementy książki

 Strona pierwsza: pokój
* Pokoik jest wyposażony w dwa łóżka z miękka podusią i ciepła kołderką. Kołderki przypinane na rzep, aby jeszcze wygodniej utulić zwierzaczka do snu. A jak liski wstaną, nie zapomnij pościelić łóżka !
* Jak poprzednio na ścianie wisi lustro, a zamiast wieszaka mamy dużą pakowną szafę, w której możemy znaleźć dodatkowe ciuszki. 
 
Strona druga: skraj lasu
* Pod wielką jabłonią mieszka sobie pan mysz, ma przytulną norkę porośniętą liśćmi i jeżynami.  * Szeleszczące elementy "a-kuku" chowają pozostałych mieszkańców leśnej polany. Zobacz kto się tam jeszcze schował?
* Na jabłoni jest 10 jabłek, 6 z nich można "zerwać" (mocowane na rzep)
* Pod drzewami rosną piękne grzyby, które także można "zrywać. Ale uwaga! Nie wszystkie grzyby są jadalne! Muchomory to trujące grzyby, ich zerwać nie możemy! Czy wszystkie grzyby udało Ci się odnaleźć?
* Łączna ilość owoców i grzybów, które można zerwać na tej stronie to 10. Dzięki czemu możemy zacząć przyswajać dziecku liczenie i rachunki w zakresie 10.
S
 
Strona trzecia: polana
* Na polanie stoi ogromny pień, który służy przyjaciołom jak stół. Liście to talerze, przymocuj zerwane jabłka lub grzyby, aby zwierzątka mogły zjeść wspólny posiłek
* Odstające pieńki to doskonałe siedziska dla lisków i myszki.
* Dopasuj parę grzybów wg kształtu.
 
 
Po skończonej zabawie możesz schować leśne skarby z powrotem do książki lub do dołączonego woreczka.
 

 
100% handmade
Projekt i wykonanie : Agata Czechowicz, AGATOWNIK
All rights reserved! 
 
Kopiowanie pomysłu jest kradzieżą.
 
Zapraszam również do obejrzenia prezentacji filmowej ;)
 
 


Kolejna książeczka do obejrzenia tutaj: 

"Przygody Małego Lisika" 
"Przygody Małego Lisika" to kolejna już książka, której głównym bohaterem jest postać szanownego lisa. Lecz tym razem nie jest to już taki przyjazny typ ;) Lisik, bo tak ma na imię właśnie ma teraz nowego kompana - łasicę. I wspólnie prowadzą bandyckie życie! Kradną i grabią, oj ciężko jest zwierzakom w zagrodzie.  
Zestaw składa się z wielu elementów, widocznych na zdjęciach. A sama książka nie jest już typową księgą, a raczej dwustronna harmonijką, a nawet matą edukacyjną. Książka zmieniła trochę swoje wymiary, wielkość pojedynczej strony to ok. 30 x 30cm, lisek również się pomniejszył i ma teraz ok 22cm wzrostu. 
Możliwości zabawy jest wiele. Zobaczcie sami!


Projekt autorski! Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright by agatownik. All rights reserved.2016

Książka jest podzielona ze względu na jej konstrukcję na dwa pola.
 
NA ZEWNĄTRZ
 
1) stronę z kopertą - do koperty można włożyć jakieś zapiski, zadania dla dziecka, można również schować niepotrzebne elementy.
 
 
 
2) strona z drzewem - na drzewie mogą rosnąc jabłka albo gruszki, owoce są zrywane, mocowane na rzepach.
-  szeleszczące elementy typu "a- kuku" a za nimi ukrył się zając i wiewiórka
- zrywane grzybki
- na drzewie znajdują się także ptaszki.

 3) strona ze stawem - na tej stronie znajduje się łódka, do której mogą wsiąść zwierzaki, łódź przesuwa się w prawo i w lewo, dając złudzenie , że płynie.
- woda ma w sobie "schowki" dzięki czemu łasica może w niej pływać, jest to też dobre schronienie dla rybek
-  samolocik na sznureczku - można go przesuwać w prawo i lewo
- zrywane jabłko

  

 
 
4) strona na łące - pasą się tutaj zwierzaki domowe : owca i dwie kurki, które są doczepione na rzepach, oraz w oddali jeszcze dwie owce i krówka
- furtka w ogrodzeniu się uchyla , lis i łasica mogą polować na biedne zwierzaki
- jest tez kawałek wody i kamienie, aby zwierzaki mogły się napić ;)
 
 
 
 
WNĘTRZE
 
1) pokój liska - wygodne łóżko- z miękką podusią, pod którą można schować skarby i ciepła  pierzynka.
- lusterko
- pakowna komoda
-wieszaczek
 
 
 
 
 
2) kuchnia - a w niej pokaźna lodówka, w której można schować zdobycze z lasu.
- kuchenka z palnikami i otwierany piekarnik
- zlew z komorą, do której można włożyć "brudny" garczek
- wisząca półka i dwa garczki do kompletu
 
 


3) warsztat - a w nim auto, do którego można włożyć zwierzaki. Koła samochodziku są mocowane na guzikach, można je ściągać i zakładać
- regał, do którego można włożyć narzędzia i koła
- samochodzie jest klaksonPrezentacja tej książeczki w wersji multimedialnej.
W DOMKU U CHOMIKÓW/ LISKÓW

"Piżamkowe przyjęcie" to kolejny już model książki dla dzieci w moim wydaniu. Tym razem cała akcja odbywa się we wnętrzach domku chomików.

Rodzina chomiczków: mama chomik i córeczka chomiczka mają przyjąć gościa na PIŻAMA PARTY. Gościem tym jest mała lisiczka- najlepsza przyjaciółka małej chomiczki <3 p="">Cała akcja brzmi dosyć absurdalnie, jeżeli będziemy chcieli przenieść całą sytuację do realnego świata, ale od czego dzieci mają fantazję ?!
Rola postaci ma tutaj charakter symboliczny i szczególny dla osoby zamawiającej, a te książki mają być wyjątkowe.
Serdecznie pozdrawiam Panią Karolinę, małą Elenkę i malutką Miię :)
W skład zestawu wchodzi:
- książka o wym. ok 29x39cm, (wym. rozłożonej 58x39cm )
- mama chomiczka w sukience (ok 25cm wysokości)
-- córeczka chomiczka w sukience (ok.20cm wys.)
- mała lisiczka w sukience (ok 22cm wys.) + śpiworek + piżamka + ręczniczek
- girlanda
- 2 garczki + dzbanek
- jedzenie: jabłko, gruszka, sałata, żółty ser, ryba
- 2- częściowa piżamka  dla mamy chomiczki
- 2- częściowa piżamka dla małej chomiczki
- ręcznik, pasta do zębów
- konewka na wodę i spinacz do ubrań

Sypialnia

-W pokoju znajdują się dwa łóżka : dla mamy i dla córeczki chomiczki.
- Za poduszkami jest wolna przestrzeń i można schować skarby, piękne retro- pierzynki.
- Pokaźna szafa, a w niej schowane piżamki
- Girlandy: jedna przekładamy z okładki, druga natomiast schowana jest w łóżku. Girlandę
  przekładamy przez sznureczki ( do wyboru 3) i dowolnie przyozdabiamy pokój do  PIŻAMA  PARTY
- Maleńki obrazek nićmi i materiałami malowany, który przedstawia przyjaciół.Kuchnia
- Pokaźna lodówka, w której znajdują się jedzenie.
- kuchenka z palnikami i otwierany piekarnik
- zlew z komorą, do której można włożyć "brudny" garczek
- wisząca półka i dwa garczki do kompletu
- Duży stół, przy którym mogą usiąść zwierzaki. Na stole talerzyki, na których można doczepić jedzenie. Dzbanuszek odpinany na rzep i filiżanki.
- Okno z firankami. Firaneczki możemy związać lub nie.


Łazienka
- wanna z otworem, z prysznica "cieknie" szeleszcząca woda, zasłonka
- umywalka z pojemnikiem na pastę
- lusterko,
- pralka i kosz na pranie
- suszarka i spinacz na "mokre pranie"

Każdy detal jest ważny!


 
 
 


Zapraszam do zobaczenia wideo :)

KSIĄŻKA SENSORYCZNA
Sensoryczna książeczka manipulacyjna dla niemowląt. Książka materiałowa zaprojektowana dla najmłodszych odbiorców: mocne kontrasty kolorystyczne- stymulują zmysły wzroku, różne faktury - stymulują zmysł dotyku, elementy szeleszczące - zmysły słuchu. Książeczka oparta o proste kształty i prosty przekaz. Wymiary 20x20cm


design by agatownik


Strony:

1) Matrioszka - dwu-częściowe duże puzzle, różne faktury
2) Geometryczne kwiaty - należy dopasować wg. kształtu albo wg. koloru.
3) Pszczółka - odstające skrzydełka szeleszczą, czułki na gumeczkach - można ciągnąć, różne faktury
4) Owce - różne faktury- futerko, nóżki odstają


 
5) Rakieta - odstające boki rakiety szeleszczą, odstające tasiemki
6) Domek - szeleszczące drzwi, za którymi schował się ufoludek, okno to lusterko, odstające tasiemki, różne faktury.

 
Książeczka wykonywana na zamówienie, termin realizacji do 2 tygodni.

 
 

:)

 
 

7 komentarzy:

 1. Ależ pracy włożyła Pani w tą książeczkę. Piękna !
  Ja uszyłam mojemu dwulatkowi taką :
  http://figlujemy.blogspot.ch/2015/03/ksiazeczka-manipulacyjna-filmik.html

  OdpowiedzUsuń
 2. a czy można taką książeczkę zamówić?

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę o informację czy i za ile można taką ksiazeczke nabyć?

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o informację czy i za ile można taką ksiazeczke nabyć?

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne. Zazdroszczę talentu i pomysłu i dołączam się do pytania, jaki jest koszt takich książeczek:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja równiez jestem zainteresowana kosztem wykonania np. przygód małego liska, lub tego z myszkami

  OdpowiedzUsuń

Hej! Podziel się swoją opinią.
Pozdrawiam, Agata :-)