Translate

Szukaj na tym blogu

czwartek, 22 stycznia 2015

Warsztaty robienia ozdób świątecznych

Końcem ubiegłego roku, miałem okazję prowadzić zajęcia plastyczne z dziećmi w klasach 1-3. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej w Woli Dębowieckiej. W zajecach wzięło udział szestaścioro dzieci, w tym mój synek.
Naszym podstawowym zadaniem było stworzenie coś z niczego. Tematem przewodnim była kula śnieżna wykonana z ogólno dostępnych materiałów. Wykorzystaliśmy słoiki, zabaweczki z Kinder niespodzianek, watę jako śnieg, brokat, kolorowe tasiemki, styropianowe kuleczki. Za choinki posłużyły nam stare gałązki choinkowe, odpowiednio przycięte do formy stożkowej. Przydała się również biała farba i klej na gorąco.
Dzieci samodzielnie układały kompozycję, bawiąc się przy tym doskonale. Kreatywnie podeszły do zadania, zobaczyły jak piękne dekoracje można zrobić samemu wykorzystując stare i niepotrzebne już przedmioty. I właśnie o to chodziło!
Powstałe "śnieżne kule" nie mają w środku wody, jak zazwyczaj bywa. Ponieważ trzeba było dostosować pomysł do wieku i możliwości dzieci. Niemniej jednak wszystkie prezentowały się pięknie.
 

3 komentarze:

  1. Dzieci z całą pewnością były bardzo zadowolone;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieciaki-słodziaki, zadowolone ze swojej pracy :) Ale mając taką zdolną nauczycielkę trzeba być zadowolonym :*
    PS Bannerek cudowny!

    OdpowiedzUsuń

Hej! Podziel się swoją opinią.
Pozdrawiam, Agata :-)