Translate

Szukaj na tym blogu

środa, 26 czerwca 2013

MUZA ...

Ostatnio znalazłam zdjęcia mojej pracy dyplomowej. Niestety nie mam swoich prywatnych zdjęć, zdjęcia które są tutaj zamieszczone pochodzą z neta ( gdzieś wygrzebane).
Na zakończenie Liceum Plastycznego miałam wykonać prace dyplomową a ponieważ moją specializacją było snycerstwo musiałam wykonać rzeźbę w drewnie. Tak powstała moja muza, " Muza ulicznych grajków".
Moja rzeźba jest połączeniem gładkiego ciała nagiej kobiety wyrzeźbionej w drewnie z ciężką i draperiową marynarka wykonana ze starej blachy. Dodatkowym atrybutem postaci jest wypuszczona z rąk harmonia. Wszystko zachowane w bardzo prostym i groteskowym ujęciu. Lekko przerysowana forma oraz sposób polichromii są moją odpowiedzią na rzeźby Piotra Worońca, które miałam okazje podziwiać na plenerze w Woli Sękowej.
Praca powstała w 2007 roku. Później brała udział w Podyplomowej Wystawie w Rzeszowie (2007r) Gdzie zdobyła wyróżnienie. Dwa pierwsze zdjęcia pochodzą właśnie z wystawy w Rzeszowie.
W roku 2009 brała udział w VIII Biennale Rzezby w drewnie w Zakopanem. ( trzecie zdjęcie )
Zdjęcie z wernisażu prac dyplomowych w BWA Krosno, 2007 r.
Zastanawiam się teraz jak wygląda połączenie moich Matrioszek z poprzedniego posta z moja rzeźbą?!
Chyba jest dość kontrastowo :). Moja przygoda z szyciem zaczęła się przez zupełny przypadek w listopadzie ubiegłego roku. Początkowo były to dość nie udolne prace, ale wciągłam się w to całkowicie. Szycie sprawia mi strasznie dużą przyjemność. W lutym tego roku zakupiłam moja Maryśkę i teraz sobie razem szyjemy. Jestem plastyczka, więc nie korzystam z żadnych wykrojów, wszystkie moje prace powstają najpierw w wyobraźni a później przelewam pomysł na kartkę. Rysuje szablony, kroje materiały i z uśmiechem na ustach szyję !

7 komentarzy:

 1. Rzeźba jest świetna. Robi bardzo duże wrażenie. Mój mąż rzeźbi w wolnych chwilach i wiem jakie to pracochłonne:

  OdpowiedzUsuń
 2. ijaaaa jaka jest.... piękna! może nie w prawdziwym znaczeniu tego słowa ale jest pięknie interesująca!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki dziewczyny :) "pięknie interesująca " brzmi ciekawie. pozdrawiam Was cieplutko w te deszczową pogodę .

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoja rzeźba jest naprawdę świetna! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Masz ogromny talent. Nie zakopuj go Kochana :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tam, oj tam :) dziękuję !

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba coś pomyliłam, teraz widzę, że trzy pierwsze zdjęcia są z Biennale z Zakopanego. Wygląda na to, że z Rzeszowa nie mam nic :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję talentu! Rzeźba jest przepiękna:)

  OdpowiedzUsuń

Hej! Podziel się swoją opinią.
Pozdrawiam, Agata :-)